18 stycznia 2016 – radio Merkury

merkury

Czy pierwsze miesiące nowej władzy i nowego parlamentu to dobra zmiana?

Co się zmienia i w Polsce i w Wielkopolsce? Jaka jest współpraca z samorządami? Jak realizowane są obietnice wyborcze? W jakim kierunku idą zmiany?

Radio Merkury zorganizowało debatę wielkopolskich parlamentarzystów: Joanny Schmidt (Nowoczesna), Bartosza Józwiaka (Kukiz’15), Jakuba Rutnickiego (PO), Krzysztofa Paszyka (PSL) i Szymona Szynkowskiego vel Sęka (PiS).

Najczęściej wypowiadającym się był przedstawiciel partii rządzącej – Szymon Szynkowski vel Sęk. Poseł PiS odpowiadał na pytania i zarzuty dotyczące najczęstszych tematów ostatnich tygodni: kwotę wolną od podatku, 6-latki w szkole, kurs franka, a nawet o nocne procedowanie w Sejmie. – Ustaw jest za dużo i są za szybko procedowane – mówiła Joanna Schmidt.

Jakub Rutnicki mówił, że PiS zadłuża kraj, a Krzysztof Paszyk zarzucał brak dialogu z samorządowcami. Wsparcia Szynkowskiemu udzielił tylko Bartosz Józwiak z Kukiz’15.

Debatę w Klubie Meskalina prowadzili: Agnieszka Gulczyńska i Andrzej Ogórkiewicz. Dźwiękowy zapis debaty znajduje się na stronie internetowej Radia Merkury. (poniżej)

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/debata-wielkopolskich-parlamentarzystow.html

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?