Inauguracja zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy Emerytura bez Podatku – Konferencja prasowa w Pile – 27.04.2018

2

„Zainaugurowaliśmy w Pile zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem  ustawy „Emerytura bez podatku”, gdyż  dwukrotna próba wprowadzenia bardzo dobrego projektu ustawy przygotowanej przez PSL, poprawiającej w swym założeniu sytuację emerytów i rencistów zakończyła się niepowodzeniem” – tymi słowy poseł Krzysztof Paszyk rozpoczął 27 kwietnia pilską konferencję prasową.

„Polskie Stronnictwo Ludowe organizuje nową, obywatelską akcję, mającą na celu poprawę losu seniorów, gdyż uważa, że tej grupie społecznej żyje się obecnie najtrudniej. Ceny poszybowały w górę, a przyznawane świadczenia tylko nieznacznie wzrosły” –  mówił  poseł i podkreślił, że także renciści i emeryci powinni  czerpać z obecnego wzrostu gospodarczego. „Potrzeba im takiego specjalnego programu 500+, by ich los się poprawił” – kontynuował ten  wątek poseł i uzasadniał, że nie jest to projekt skierowany przeciwko komuś. Emeryci swoje już odpracowali i wymagane składki zapłacili.

Poseł skierował prośbę do lokalnych mediów o upowszechnienie akcji i zachęcał osoby reprezentujące podczas piątkowej konferencji emerytów i rencistów do aktywnego udziału w zbiórce podpisów pod projektem. Środowiska emerytów i rencistów reprezentowali:  Wiceprzewodnicząca Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile – Pani Krystyna Hipnarowicz, Wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile Pani Maria Fojt oraz Prezes ROD Malwa w Pile Pan Ryszard Grzelak.  Zaproszeni goście zabierając głos zadeklarowali poparcie dla projektu „Emerytura Bez Podatku”.  Zbiórkę podpisów organizował będzie również obecny na tym spotkaniu Prezes ZP PSL w Pile, Wicestarosta Pilski, Stefan Piechocki, który w swoim wystąpieniu uznał ją za niezwykle ważną i społecznie potrzebną.

Krzysztof Paszyk podkreślał, że jego środowisko polityczne dawało od wielu lat wyraz zainteresowania się losem seniorów, a były Minister Pracy i Polityki Społecznej w Rządzie PO-PSL a obecny Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz  powołał w ministerstwie specjalny departament zajmujący się polityką senioralną.  Poseł Ludowców zadeklarował też jasno, że jego partia teraz i w przyszłości  nie zawrze żadnego porozumienia bądź koalicji, jeśli nie będzie w nich zagwarantowanej wyraźnej poprawy sytuacji materialnej emerytów i rencistów.

Kończąc swe wystąpienie poseł podkreślił, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest zdeterminowane, by akcja zbierania podpisów miała jak najszerszy zasięg oraz że cieszy się, że uczestnictwo w tej akcji zadeklarowali obecni na konferencji przedstawiciele organizacji zrzeszających emerytów i rencistów.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?