Konferencja Prasowa w Obornikach

15181552_1830866087195063_1019220207401253684_n

 

 

23 listopada 2016 r. w biurze poselskim Krzysztofa Paszyka odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli obornickich mediów. Tematy konferencji to budowa peronu kolejowego, oraz przejścia dla pieszych w Bogdanowie, krytyczna sytuacja mostów w Obornikach i budowa obwodnicy Obornik, oraz podniesienie wieku emerytalnego dla rolników.

Poseł Krzysztof Paszyk poinformował o swoim spotkaniu z wicemarszałkiem woj. wielkopolskiego Wojciechem Jankowiakiem, podczas którego uzyskał zapewnienie odnośnie budowy nowego peronu kolejowego w Bogdanowie. Inwestycja będzie elementem modernizacji całej linii kolejowej Poznań-Piła i umożliwi mieszkańcom Bogdanowa łatwy i wygodny dojazd do centrum Poznania.

Kolejną inwestycją w Bogdanowie będzie przejście dla pieszych, usytuowane dalej w kierunku Poznania niż obecne. Wspólna inicjatywa sołtysa wsi Gracjana Barnasia i posła Krzysztofa Paszyka, oraz interwencja w wielkopolskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad przyniosła efekty. Zlecono w tej sprawie prace projektowe. Kwestią otwartą pozostaje czy przejście będzie miało „wysepkę”, oraz światła, trwają jednak starania w tym kierunku.

Krzysztof Paszyk nawiązał też do krytycznej sytuacji obornickich mostów. W ostatnim czasie wystosował w tej sprawie interpelację kierowaną do premier Beaty Szydło. Jak stwierdza w niej „jedynym rozwiązaniem wydaje się przyspieszenie planów budowy obwodnicy Obornik w ciagu trasy S-11”. Wspomniana interpelacja była kolejną, szóstą już w ciągu minionego roku inicjatywą podjętą przez  obornickiego posła w sprawie tzw. dużej obwodnicy Obornik. Podczas konferencji poseł zapewnił, że nie poprzestanie na piśmie do pani premier, i osobiście spotka się w tej sprawie z Beatą Szydło. Jak mówił Krzysztof Paszyk, szczególnie kontrowersyjne jest przeznaczanie 2,5 mld zł na budowę zachodniopomorskiego odcinka S-11, w sytuacji kiedy ruch kołowy w Obornikach jest dwukrotnie większy niż na odcinku Koszalin-Bobolice.

Kolejną kwestią poruszoną podczas konferencji było podniesienie wieku emerytalnego dla rolników. Mocą ostatnich ustaleń sejmowych przywrócono wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Nie pozostawiono jednak obowiązującego od wielu lat niższego wieku emerytalnego dla rolników, więc realnie podniesiono im wiek emerytalny o 5 lat. Jak mówił poseł Krzysztof Paszyk, decyzja ta została na polskiej wsi odebrana z oburzeniem i uznawana jest za niesprawiedliwą. Polskie Stronnictwo Ludowe zgłosi obywatelski projekt ustawy przywracający dotychczasowy wiek emerytalny dla rolników.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?