Konferencja prasowa w Pile 09.10.2017 r.

DSCF2854

Podczas wspólnej konferencji prasowej w dniu 9 października 2017 r. w Pile Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba, Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka, Wicestarosty Powiatu Pilskiego Stefana Piechockiego, Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jerzego Kado i Radnego Powiatu Pilskiego Jerzego Wiesiołka wiodącymi tematami były: przygotowania PSL do przyszłorocznych wyborów samorządowych, wyzwania dla samorządów dotyczące gospodarki w obiegu zamkniętym oraz szanse na wdrożenie w życie pomysłu PSL „Stop Zmianie Czasu”.

„Chcemy by wybory do samorządów odbyły się według stabilnych reguł” –  mówił Poseł do PE Andrzej Grzyb i dodał, że Polskie Stronnictwo Ludowe, jak już wcześniej zapowiadał Prezes Władysław Kosiniak – Kamysz, samodzielnie przystąpi do tych wyborów. Niepokój budzi możliwość zmiany dotychczasowych wyborczych zasad i przepisów w ramach zapowiadanej nowelizacji ordynacji wyborczej – podkreślał Prezes PSL w Wielkopolsce, dodając, że Ludowcy wystawią we wszystkich powiatach i prawie wszystkich gminach w Polsce swoich własnych, silnych i przygotowanych kandydatów.

Eurodeputowany Andrzej Grzyb przedstawił propozycje Komisji Europejskiej dotyczące  gospodarki o obiegu zamkniętym, która ma na celu zachowanie wartości materiałów i energii wykorzystanych w produktach przez jak najdłuższy czas. Dotyczy to zwłaszcza tworzyw sztucznych, które są obecne w światowej i europejskiej gospodarce na masową skalę. Trwałość tworzyw sztucznych to ich wielka zaleta, ale i jednocześnie przekleństwo, powodujące pozostawanie plastiku w środowisku przez setki lat. Europoseł przedstawił także jakie zyski płyną z wdrażania GOZ dla przemysłu, a jakie dla konsumentów. Wyjaśniał, że przed ustawodawcami, zarówno tymi na szczeblu krajowym, jak i unijnym stoją nowe zadania, a przed samorządami nowe wyzwania. Dodał że projekt znajduje się teraz w kluczowym, końcowym etapie prac legislacyjnych a negocjacje trójstronne między Parlamentem Europejskim, Radą i Komisją najprawdopodobniej zakończą się pod koniec listopada.

            Dość przestawiania zegarka, zmiana czasu to anachronizm –  przekonywał poseł Krzysztof Paszyk i dodał, że zgłoszony został już do Marszałka Sejmu projekt ustawy Polskiego Stronnictwa Ludowego, zakładający pozostanie przy czasie letnim. Przyszłość tego projektu rysuje się jednak w niepewnych barwach, gdyż nie został on jeszcze przekazany do procedowania – informował poseł.  Poseł określił jakie negatywne skutki powoduje kłopotliwa zmiana czasu, począwszy od chaosu informacyjnego, problemów z transportem publicznym, problemów z systemach informatycznych i niekorzystnego wpływu na zdrowie i samopoczucie ludzi. Przestawianie zegarka to również duże koszty dla gospodarki – przekonywał Krzysztof Paszyk.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?