Konferencja Prasowa w Pile

DSCF2279

 

 

 

29 lutego br., w nowo otwartym po remoncie biurze poselskim przy ul. 1 Maja 14, odbyła się konferencja prasowa posła Krzysztofa Paszyka z udziałem pilskim mediów. Tematy konferencji to: ustawa o obrocie ziemią, budowa trasy S-11, obywatelski projekt „Dobra Emerytura”, oraz podsumowanie 100 dni rządów PiS.

Jak mówił poseł Paszyk, procedowana w sejmie ustawa o obrocie ziemią stanowi zagrożenie dla polskiej wsi. Utrudni dziedziczenie ziemi przez dzieci rolników, przyczyni się do spadku wartości gruntów, oraz może doprowadzić do przejmowania ziemi przez Agencje Nieruchomości Rolnych. Budzi to zrozumiały sprzeciw ze strony polskich rolników.

Budowa trasy S-11, a więc transportowego kręgosłupa województwa Wielkopolskiego od lat stanowi jeden z priorytetów działalności publicznej najpierw radnego sejmiku, a później posła Krzysztofa Paszyka. Jedną z jego pierwszych inicjatyw po objęciu mandatu poselskiego było zapytanie oraz interpelacja podjęte w tej sprawie. Zgodnie z uzyskaną z ministerstwa infrastruktury i budownictwa odpowiedzią, droga S-11 pozostaje aktualna w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych przyjętego we wrześniu ubiegłego roku. Poseł zapowiedział dalsze działania w tej sprawie, zaapelował również do pilskich posłów innych ugrupowań o działania ponad podziałami na rzecz powstania tak ważnego dla Piły, oraz całego regionu szlaku transportowego.

Obywatelski projekt ustawy „Dobra Emerytura” zakłada prawo do świadczeń emerytalnych dla każdego, kto przepracował 40 lat, niezależnie od wieku. Jak mówił poseł Krzysztof Paszyk, projekt ten jest szczególnie korzystny dla osób, które zaczęły karierę zawodową w młodym wieku. Co równie ważne proponowane rozwiązania dają obywatelom prawo wyboru w jakim wieku przejdą na emeryturę. Poseł zachęcał mieszkańców regionu do składania podpisów pod projektem ustawy, podkreślając jej prospołeczny charakter. Przypominamy, że projekt „Dobra Emerytura” można wesprzeć w biurze poselskim Krzysztofa Paszyka przy ul. 1 maja 14, od poniedziałku do piątku, w godz 8:00-15:00.

Ostatnim tematem konferencji było podsumowanie 100 dni rządów PiS. Poseł Paszyk odniósł się do niezrealizowanych obietnic obecnego rządu, jak również do szeregu kontrowersyjnych spraw wynikłych w ciągu ostatnich miesięcy. Cofnięcie reformy dotyczącej sześciolatków, opóźnienia w wypłatach dopłat bezpośrednich dla rolników, zapowiedź obłożenia dodatkowym podatkiem polskiego handlu to tylko niektóre z nich. Zdaniem posła poważnym błędem ze strony rządzących było nieprzyjęcie zasady „złotówka za złotówkę” w ramach programu 500 plus. Poseł Krzysztof Paszyk, zajmujący się z ramienia klubu parlamentarnego PSL kwestiami trybunału konstytucyjnego i prokuratury zwracał też uwagę na przestrzeganie zasad państwa prawa, które w ostatnich miesiącach budziło poważne wątpliwości.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?