Krzysztof Paszyk: Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego okazało się miażdżące dla ustawy przygotowanej przez PiS

6fb844f1-8f42-412f-940a-2c46244b9d20

 

 

 

Podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego odnieśli się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie grudniowej ustawy dotyczącej funkcjonowania TK. Poseł Krzysztof Paszyk orzeczenie określił jako „miażdżące” dla ustawy przeprowadzonej przez parlament przez Prawo i Sprawiedliwość. Apelował do rządzących „aby unikali lekceważącego tonu wobec Trybunału i orzeczeń jakie formułuje”. Dodał tez że obawia się „daleko idących i negatywnych skutków, zarówno w wymiarze międzynarodowym, gospodarczym i ekonomicznym”.

Krzysztof Paszyk zwrócił się do prezydenta Dudy „by przestał odgrywać rolę dygnitarza partyjnego” i „wreszcie wrócił do roli, którą wyznacza mu konstytucja, a więc tego, który stoi na straży konstytucji”. Stwierdził też że zdaniem PSL to właśnie prezydent powinien zaproponować wyjście z obecnego kryzysu konstytucyjnego.

Sprawę raportu Komisji Weneckiej komentował rzecznik klubu PSL, Jakub Stefaniak : „Podstawową sprawą jest to, żeby w Polsce były respektowane orzeczenia Trybunału i tak naprawdę wtedy nie trzeba będzie kłócić się o to, czy Komisja Wenecka ma rację, czy powinniśmy uznawać jej orzeczenia, czy nie”. Poseł Stefaniak wyraził też obawę, że większości parlamentarnej zależy na sparaliżowaniu Trybunał Konstytucyjnego, tak by nie można było zaskarżać ustaw, które „będą przez większość PiS-owską zgłaszane, a będą godziły w wolności obywateli”.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?