Mniejsze środki unijne dla polskich rolników, wyższe rachunki na stacjach benzynowych – Konferencja prasowa w Pile – 08.06.2018 r.

1

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Pile z udziałem Posła Krzysztofa Paszyka, Wicemarszałka Województwa Wlkp. Krzysztofa Grabowskiego, Radnych Sejmiku Jerzego Kado i Jana Pikulika, Wicestarosty Powiatu Pilskiego Stefana Piechockiego oraz Członka Zarządu Pow. Pilskiego Jerzego Wiesiołka politycy PSL odnieśli się do wydarzeń lokalnych i ogólnopolskich.

Marszałek Krzysztof Grabowski podsumował wyniki konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Ponad 3 mln zł trafią do ponad 150 sołectw w całym województwie. Małe granty (do 30 tys. zł), od lat przyznawane sołectwom w ramach tego konkursu, pomogły już poprawić otoczenie setek miejscowości.

3 mln zł samorząd województwa przeznaczy na wsparcie dla pszczelarzy. W całej Wielkopolsce w najbliższym czasie posadzone zostanie 24,5 tysiąca drzew miododajnych.

Krzysztof Grabowski odniósł się też do kwestii szacowania szkód łowieckich. Jak mówił, stanowisko PSL jest jasne: sołtysi nie są od szacowania szkód. Ustawa o prawie łowieckim musi zostać zmieniona.

Podsumowując inwestycje samorządu wojewódzkiego Poseł Krzysztof Paszyk pochwalił tempo i zakres prac na linii kolejowej Poznań-Piła. Ubolewał jednocześnie, że nie można tego samego powiedzieć o małej obwodnicy Obornik. Jak mówił: „Wojewoda Wielkopolski ciągle odracza rozpoczęcie prac, nie wydając pozwolenia na budowę. Podobne opóźnienia wywołane mało konstruktywnym podejściem administracji rządowej obserwujemy w przypadku innych inwestycji. Apelujemy, by inwestycje tak potrzebne Wielkopolanom nie stawały się „zakładnikami” przedwyborczej gry politycznej!”

Poseł PSL komentował też negocjacje w sprawie nowego budżetu Unii Europejskiej. Jak mówił, Polsce grożą potężne cięcia środków europejskich w ramach unijnej polityki rolnej i polityki spójności. „2,5 miliarda euro mniej na dopłaty dla rolników, kolejne 2,5 miliarda mniej na rozwój obszarów wiejskich – to jest rachunek, jaki zapłaci polska wieś za nieodpowiedzialną i awanturniczą politykę PiS. Co więcej, ciągle problemem pozostaje kwestia niezależności sądów, która może spowodować dalsze konsekwencje, wymierne i liczone w miliardach euro. Wszystko to spowodowali ci sami politycy, którzy obiecywali podwojenie dopłat dla polskich rolników”.

„Skandalem i skokiem na kasę Polaków” określił Poseł Krzysztof Paszyk wprowadzoną przez rząd PiS nową opłatę paliwową, która podniesie ceny paliw na stacjach o co najmniej 10 gr na litrze. Jak komentował: „Ceny na stacjach i tak są już wysokie. Kolejna podwyżka cen paliw przełoży się się na wzrost cen towarów i usług i uderzy w najuboższych Polaków”.

Krzysztof Paszyk odniósł się też do wyborczej kampanii samorządowej: „Nie będziemy bić piany, nie będziemy skupiać się na personaliach. Chcemy w kampanii pokazać co Polskie Stronnictwo Ludowe zrobiło w ostatnich latach dla mieszkańców Północnej Wielkopolski”.

 

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij wiadomość na adres email kontakt@paszyk.pl

Wysyłanie
©2019 Krzysztof Paszyk
Projekt i wykonanie strony: monomedia.pl

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?